Seksuologia młodzieży

Kiedy czujesz, że Twoje dziecko potrzebuje wsparcia i wiedzy wykwalifikowanej osoby dorosłej w sferze seksualności.

Jeśli nie chcesz, by Twoje dziecko czerpało swoją wiedzę na tak delikatny i jednocześnie ważny temat jak seksualność jedynie z Internetu bądź od osób o wątpliwie rzetelnej wiedzy, zapisz je na wizytę u psychoterapeuty ze specjalizacją z zakresu seksuologii.

Seksualność opiera się na trzech filarach: biologicznym, psychicznym i społecznym. Człowiek jest istotą seksualną od momentu poczęcia aż do śmierci. Okres dorastania i wchodzenia w dorosłe życie nierozerwalnie związany jest z eksplorowaniem swojej seksualności i intymnych relacji międzyludzkich. Jest to także czas burzy hormonalnej i zmian w strukturze i chemii mózgu takiej osoby. Rozmowy w tym okresie życia z rodzicami są niezwykle ważne, ale i tak samo bywają trudne. Niestety najczęściej nikt nas nie uczył, jak takie rozmowy przeprowadzać, a co więcej, zmieniająca się rzeczywistość, tak bardzo odbiega od tego, co było jeszcze 20 czy 30 lat temu, że czasem ciężko jest się odnaleźć w roli rodzica, który bez oceny i ze zrozumieniem przeprowadzi dziecko przez ten etap jego życia.

Pomoc seksuologa jest też wskazana, w przypadku, gdy samo dziecko komunikuje nam o trudnościach, które przysparza mu sfera seksualna.

Jednymi z ważniejszych zagadnień tego etapu w życiu młodego człowieka są:

informacje na temat własnych i czyichś granic

wiedza na temat sposobów oraz narzędzi dbania o zdrowie seksualne

przeciwdziałanie ryzykownym zachowaniom seksualnym

sposoby przeciwdziałaniu przemocy seksualnej

wiedza, co jest normą, a co nie w obszarze seksualności człowieka

rodzaje tożsamości seksualnej i wątpliwości w stosunku do swojej sfery seksualnej

prawdziwy obraz ciała kobiety i mężczyzny oraz seksualności kontra negatywny wpływ pornografii

blank

Oferuje także wsparcie i terapię w przypadku trudnych doświadczeń seksualnych młodzieży, nadużyć i przemocy seksualnej.
Przeprowadzona w przyjaznej atmosferze profesjonalna diagnoza i terapia są potrzebne, by pomóc dziecku lub nastolatkowi uniknąć problemów związanych z seksualnością w dorosłym życiu.”

Sylwia Niewiadomska

Seksuologia młodzieży