blank
Ty, Twój partner, Wy razem

Sprawdź, w czym możecie uzyskać pomoc

Pomagam osobom, u których pojawia się brak ochoty na seks, bolesność podczas stosunku, uzależnienie od seksu i/lub pornografii, problemy z erekcją lub przedwczesnym wytryskiem.

  • 1Do mojego gabinetu trafiają osoby, które w dzieciństwie lub młodości były straszone karami za zainteresowanie seksualnością bądź była ona przedstawiana jako coś złego, grzesznego, coś ,czego należy się wstydzić, powinno się zapomnieć, że istnieje taka sfera ludzkiego funkcjonowania.
blank
  • 2 Na sesję do psychoterapeuty ze specjalizacją z zakresu seksuologii mogą także przyjść osoby, które doświadczyły lub doświadczają przemocy seksualnej i szukają sposobu na poprawienie swojego życia zarówno seksualnego, jak i emocjonalnego.
  • 3 Do mojego gabinetu trafiają osoby, które chcą wejść w długotrwały, bezpieczny związek albo zakończyć ten raniący, a które dotychczas próbowały tego bezskutecznie na własną rękę.
  • 4 Trauma wykorzystania seksualnego pozostawia w psychice poważne rany, które zazwyczaj nie są w stanie się same zagoić. Osoby doświadczające traumatycznych wydarzeń najczęściej borykają się przez wiele lat z ich konsekwencjami.

Jeśli:

czujesz, że doświadczenia związane z twoją seksualnością mają nadal na Ciebie negatywny wpływ

doświadczasz jakichkolwiek niedogodności we współżyciu, związku

 

czujesz, że coś cię blokuje w kwestii własnej seksualności

 

doświadczasz niepewności dotyczących Twojej tożsamości płciowej, orientacji seksualnej lub formy ekspresji seksualnej

 

doświadczyłaś/eś przemocy seksualnej / fizycznej / psychicznej / zaniedbania

 

nie wiesz czy to czego doświadczasz jest „normalne”/ prawidłowe / w porządku

 

odczuwasz lęk na myśl o zbliżeniu z potencjalną partnerem/ką

 

obawiasz się, że „się nie sprawdzisz”, że ktoś cię wyśmieje i nie wiesz w jaki sposób nie nakręcać swoich obaw, aby Cię nie paraliżowały i nie powodowały wycofania z rozwijającej się relacji

 

jeśli masz problem z erekcją lub przedwczesnym wytryskiem, lub odczuwasz lęk przed kontaktem ze swoją partnerką/ partnerem z powodu wcześniejszych niepowodzeń, to też jest to wskazaniem do wizyty u seksuologa.

to jest to dobry moment, aby skonsultować się w tej sprawie ze specjalistą.

W swojej pracy wyznaję zasadę pozytywnej seksualności, dlatego możesz opowiedzieć mi o swoich fantazjach seksualnych – wysłucham ich bez oceny.

Mój Klient sam decyduje, na ile jest przekonany i ile czasu potrzebuje, żeby poczuć się na tyle bezpiecznie, aby porozmawiać o dowolnej trudności z zakresu seksualności.

Sylwia Niewiadomska – Seksuologia

Sylwia Niewiadomska – Seksuologia

Terapia traumy seksualnej to długi i delikatny proces.

W moim gabinecie zapewniam Cię o całkowitej dyskrecji i szacunku. Nic nie będzie się działo szybciej niż jesteś w stanie omawiać. Będziemy pracować zgodnie z Twoją gotowością i potrzebami, cały czas sprawdzając, jak się z tym czujesz.

Umów wizytę
cropped-favicon.png

Moja terapia otuli Cię jak bezpieczna, puchowa poduszka.

Nie wystawiam recept ani zwolnień lekarskich, natomiast jeśli potrzebujesz zaświadczenia o odbywaniu psychoterapii, to proszę, poinformuj mnie o tym na pierwszej wizycie