Anna Załuska

blank
O mnie

Anna Załuska

Jestem psychologiem oraz pedagogiem, który od 17 lat pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzicami. W celu poszerzenia swoich kwalifikacji zawodowych, rozpoczęłam czteroletnie szkolenie z zakresu psychoterapii poznawczo – behawioralnej. Posiadam również ukończone studia podyplomowe na kierunku edukacja prorodzinna i seksualna. Posiadaną wiedzę regularnie uzupełniam uczestnicząc w webinariach dotyczących zdrowia psychicznego.

Na co dzień pracuję z dziećmi, młodzieżą oraz ich najbliższymi nad trudnościami i problemami życia codziennego. Swoją pracę poddaje superwizji. Prowadzę terapię indywidualną dorosłych, młodzieży oraz dzieci powyżej 6 roku życia.

Naczelnym priorytetem w mojej pracy jest pomoc drugiemu człowiekowi, który znalazł się w trudnej życiowej sytuacji. W swojej pracy zwracam uwagę na to, aby relacja oparta była na wzajemnym zaufaniu i pozytywnej atmosferze. W mojej pracy ważny jest klient – podczas spotkania ustalam wraz z klientem cel oraz metody pracy, aby w jak najszybszym czasie odnaleźć korzyści.

Zapraszam, jeśli

  • zmagasz się z lękiem, doświadczasz napadów paniki,
  • nie radzisz sobie z emocjami, cierpisz na depresję oraz chciałbyś poprawić swój dobrostan,
  • jeśli Twoje dziecko przejawia zaburzenia zachowania oraz ma trudność w regulowaniu emocji,
  • odczuwasz trudności w relacjach z innymi,
  • nie radzisz sobie z sytuacjami, które wywołują stres i różnego rodzaju napięcia,
  • masz potrzebę lepszego zrozumienia siebie.

Obszary pomocy

  • zaburzenia lękowe
  • zaburzenia emocjonalne
  • zaburzenia nastroju
  • trudności w relacjach
  • zaburzenia psychosomatyczne
blank

Na pierwszym spotkaniu

Określimy cel oraz zakres pracy oraz warunki dalszych spotkań. Spotkania będą się odbywać w odstępie jedno lub dwutygodniowym. Sesja indywidualna trwa 50 minut.

Doświadczenie

Doświadczenie zawodowe zdobywałam uczestnicząc w stażu studenckim w Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Cieplicach, w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wlkp.

Aktualnie posiadam ponad siedemnastoletni staż pracy  na stanowisku pedagoga, później psychologa w Szkole Podstawowej. Poznałam specyfikę pracy z dziećmi oraz młodzieżą, w której wspomagam tę grupę wiekową w zakresie zaburzeń lękowych, niską samooceną, uzależnieniami behawioralnymi, wspomagam rodziców w procesie wychowania, rozwiązywania problemów w relacjach na linii rodzic – nastolatek.

Umów u mnie wizytę

blank

Jak wybrać psychoterapeutę?

Nie martw się o to czy najlepiej wybrać psychoterapeutę w nurcie Poznawczo-Behawioralnym, Analitycznym, Psychodynamicznym, Gestalt, Systemowym czy jeszcze innym.

Najważniejsze to znaleźć psychoterapeutę, któremu zaufasz i stworzycie silną relację terapeutyczną.

Psychoterapeuta który będzie Twoją poduszką bezpieczeństwa, w trudnych momentach i taki, który pomoże Ci wrócić do życiowej równowagi, abyś mógł/mogła znaleźć wewnętrzny spokój i lepszą jakość życia…

serce-duze

Czy psychoterapia jest skuteczna

Wiele osób zastanawia się czy psychoterapia jest narzędziem skutecznym. Tam przecież nic się nie robi oprócz rozmowy. Poniżej zamieszczam skrót wniosków ogłoszonych przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, które zajmuje się badaniami nad psychoterapią.

“W uchwale „Uznanie skuteczności psychoterapii” z 2012, w oparciu o wyniki badań naukowych z ostatnich 30 lat, stwierdza ono, że:

  1. Psychoterapia ma wysoką skuteczność. Wysoka skuteczność jest podobna w różnych zaburzeniach dzieci, dorosłych i osób starszych.
  2. Skuteczność psychoterapii zależy dużo bardziej właściwości klinicysty, pacjenta i sytuacji, niż od stosowanego rodzaju psychoterapii czy zaburzenia.
  3. W porównaniu z leczeniem farmakologicznym efekty psychoterapii są trwalsze, nie wymagają dodatkowego leczenia, a po zakończeniu stan pacjenta wciąż się polepsza, dzięki temu, czego nauczył się w czasie psychoterapii.
  4. Różne formy psychoterapii mają podobną skuteczność, szczególnie gdy są dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Różnice w skuteczności psychoterapii nie są spowodowane przez rodzaj psychoterapii, ale wynikają z kompetencji konkretnego psychoterapeuty oraz cech samego pacjenta.
  5. Psychoterapia depresji i zaburzeń lękowych pomaga w powrocie do zdrowia.
  1. Koszty psychoterapii są niższe od farmakoterapii.
  2. Psychoterapia ma wpływ na wiele aspektów, ponieważ odnosi się do umiejętności rozumienia siebie i kierowania sobą przez człowieka. W związku z czym: zmniejsza niesprawność, zachorowalność, śmiertelność, podwyższa funkcjonowanie zawodowe, redukuje hospitalizację w szpitalach psychiatrycznych i czasem obniża koszty innych usług medycznych i chirurgicznych.
  3. Zastosowanie psychoterapii w opiece zdrowotnej zmniejsza ogólne koszty medyczne o 20-30% tego, co kosztowała psychoterapia.
    Jest bardziej ekonomicznym leczeniem depresji niż leki.
  4. Psychoterapia jest bardziej wskazana niż leki w przypadków pacjentów geriatrycznych, u których leki są gorzej tolerowane przez starszy organizm.
  5. Terapia psychologiczna jest skuteczna wobec pacjentów z niepełnosprawnością poznawczą, intelektualną, fizyczną, wzrokową, słuchową i psychologiczną.
  6. Psychoterapia pomaga leczyć depresję u chorych somatycznie (np. na raka, artretyzm czy HIV).”

Pełne tłumaczenie rezolucji Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego opartego o badania z ostatnich 30 lat -> https://www.apa.org/about/policy/resolution-psychotherapy