Dominika Stefańska

blank
O mnie

Dominika Stefańska

Jestem psychoterapeutką, której kompetencje i szczególne zainteresowania dotyczącą sfery neuropsychologii, w której ciągle się kształcę. Moje zamiłowanie do neuropsychologii wzięło się z …. zamiłowania do mózgu i jego funkcjonowania.

Dlatego też nieobce mi są działania terapeutyczne w zakresie neuroplastyczności, zmiany przekonań, regulacji emocji, czy panowania nad złością. Zarówno w odniesieniu do osób dorosłych, jak i dzieci.

Fascynuje mnie drugi człowiek i to, że dzięki pracy terapeutycznej jest w stanie ulepszyć swoje życie. Dlatego też zgłębiam metody pracy psychoterapii poznawczo-behawioralnej w czteroletniej szkole temu poświęconej.

Na co dzień oprócz pracy jako psychoterapeutka, wspieram też swoją pracą dzieci w Szkole Terapeutycznej Sense, w której to pracuje głównie z dziećmi w spektrum autyzmu w normie intelektualnej.

Posiadaną wiedzę regularnie uzupełniam uczestnicząc w webinarach i kursach szkoleniowych dotyczących zdrowia psychicznego. Swoją pracę poddaje superwizji.

blank

Moja specjalizacja

Specjalizuje się w pracy z osobami z ADHD i Spectrum, zarówno są to dzieci powyżej 6 lat, jak i młodzież, czy ich bliscy. Prowadzę psychoterapię indywidualną dorosłych, jak i rodziny jako systemu. Pracujemy na sesjach nad trudnościami i problemami życia codziennego, jak i trudnościami specyficznymi, czy przekonaniami i emocjami, które utrudniają to funkcjonowanie.

W mojej pracy najważniejsze jest poprawienie jakości życia klienta, jego funkcjonowania w obszarze zawodowym, społecznym i prywatnym.

W swojej pracy zwracam uwagę na to, aby relacja oparta była na wzajemnym zaufaniu, bezpieczeństwu, pozytywnej atmosferze i uważności.

Zapraszam jeśli:

 • jeśli nie radzisz sobie z emocjami i zastanawiasz się, co robię „nie tak”
 • masz trudności w relacjach z bliskimi Ci osobami i nie wiesz już o co w „tych relacjach chodzi”
 • twoje dziecko nie radzi sobie z regulacją emocji,
 • twoje dziecko lub Ty jesteście w spektrum autyzmu
 • Ty lub twoje dziecko macie Adhd
 • nie umiesz odpoczywać, jesteś ciągle zestresowany, a życie tylko przygniata
 • czujesz się przemęczony, poirytowany, brak Ci już siły, jesteś smutny, masz dużo żalu z którym nie możesz sobie poradzić, czujesz napięcie/lęk lub bezsilność
 • masz wrażenie, że Twoje emocje Tobą zawładnęły i nie masz nad nimi kontroli
 • często płaczesz, lub przejmujesz się niby błahymi sprawami
 • chcesz bardziej zrozumieć siebie

Obszary pomocy

 • zaburzenia psychosomatyczne
 • zaburzenia regulacji emocji
 • stany lękowe
 • depresja
 • spektrum autyzmu
 • ADHD
 • trudności w relacjach
 • zaburzenia nastroju

Umów u mnie wizytę

blank

Jak wybrać psychoterapeutę?

Nie martw się o to czy najlepiej wybrać psychoterapeutę w nurcie Poznawczo-Behawioralnym, Analitycznym, Psychodynamicznym, Gestalt, Systemowym czy jeszcze innym.

Najważniejsze to znaleźć psychoterapeutę, któremu zaufasz i stworzycie silną relację terapeutyczną.

Psychoterapeuta który będzie Twoją poduszką bezpieczeństwa, w trudnych momentach i taki, który pomoże Ci wrócić do życiowej równowagi, abyś mógł/mogła znaleźć wewnętrzny spokój i lepszą jakość życia…

serce-duze

Czy psychoterapia jest skuteczna

Wiele osób zastanawia się czy psychoterapia jest narzędziem skutecznym. Tam przecież nic się nie robi oprócz rozmowy. Poniżej zamieszczam skrót wniosków ogłoszonych przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, które zajmuje się badaniami nad psychoterapią.

“W uchwale „Uznanie skuteczności psychoterapii” z 2012, w oparciu o wyniki badań naukowych z ostatnich 30 lat, stwierdza ono, że:

 1. Psychoterapia ma wysoką skuteczność. Wysoka skuteczność jest podobna w różnych zaburzeniach dzieci, dorosłych i osób starszych.
 2. Skuteczność psychoterapii zależy dużo bardziej właściwości klinicysty, pacjenta i sytuacji, niż od stosowanego rodzaju psychoterapii czy zaburzenia.
 3. W porównaniu z leczeniem farmakologicznym efekty psychoterapii są trwalsze, nie wymagają dodatkowego leczenia, a po zakończeniu stan pacjenta wciąż się polepsza, dzięki temu, czego nauczył się w czasie psychoterapii.
 4. Różne formy psychoterapii mają podobną skuteczność, szczególnie gdy są dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Różnice w skuteczności psychoterapii nie są spowodowane przez rodzaj psychoterapii, ale wynikają z kompetencji konkretnego psychoterapeuty oraz cech samego pacjenta.
 5. Psychoterapia depresji i zaburzeń lękowych pomaga w powrocie do zdrowia.
 1. Koszty psychoterapii są niższe od farmakoterapii.
 2. Psychoterapia ma wpływ na wiele aspektów, ponieważ odnosi się do umiejętności rozumienia siebie i kierowania sobą przez człowieka. W związku z czym: zmniejsza niesprawność, zachorowalność, śmiertelność, podwyższa funkcjonowanie zawodowe, redukuje hospitalizację w szpitalach psychiatrycznych i czasem obniża koszty innych usług medycznych i chirurgicznych.
 3. Zastosowanie psychoterapii w opiece zdrowotnej zmniejsza ogólne koszty medyczne o 20-30% tego, co kosztowała psychoterapia.
  Jest bardziej ekonomicznym leczeniem depresji niż leki.
 4. Psychoterapia jest bardziej wskazana niż leki w przypadków pacjentów geriatrycznych, u których leki są gorzej tolerowane przez starszy organizm.
 5. Terapia psychologiczna jest skuteczna wobec pacjentów z niepełnosprawnością poznawczą, intelektualną, fizyczną, wzrokową, słuchową i psychologiczną.
 6. Psychoterapia pomaga leczyć depresję u chorych somatycznie (np. na raka, artretyzm czy HIV).”

Pełne tłumaczenie rezolucji Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego opartego o badania z ostatnich 30 lat -> https://www.apa.org/about/policy/resolution-psychotherapy