Edyta Jagiełło-Jabłońska

blank
Psycholog, Psychoterapeutka w trakcie szkolenia, Trener TUS

Edyta Jagiełło-Jabłońska

Jestem absolwentką psychologii klinicznej i osobowości w WSB-NLU w Nowym Sączu oraz psychologii biznesu w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie. Dbając o rozwój wiedzy i umiejętności uczestniczyłam i na bieżąco uczestniczę w wielu kursach, miedzy innymi: interwencja kryzysowa, psychosomatyka, psychoprofilaktyka i patologia społeczna, pomoc psychologiczna, trener TUS, Mindfulness-trening uważności i inne.

Obecnie jestem w procesie certyfikacji na psychoterapeutę w nurcie poznawczo-behawioralnym.

W gabinecie nawiązuję relację terapeutyczną opartą na zaufaniu. Dobieram metody terapeutyczne w oparciu o Państwa potrzeby. Wspieram osoby ze stanami lękowymi, obniżonym nastrojem, buduję poczucie własnej wartości i pewności siebie. Wspólnie z Państwem odkrywamy potencjał i poszukujemy najlepszych rozwiązań. Szczególnie interesująca jest dla mnie również problematyka stresu, jego implikacje oraz strategie radzenia sobie ze stresem.

blank
Komu Pomagam

Edyta Jagiełło-Jabłońska

W przypadku terapii dla par pomagam obojgu partnerom bardziej obiektywnie spojrzeć na ich związek oraz poprawić jakość relacji. Wspólnie modyfikujemy dysfunkcyjne zachowania i pracujemy nad poprawą komunikacji. Wspieram Państwa w procesie przywracania harmonii w związku, ale również w rozstaniu jeśli podejmiecie Państwo taką decyzję.

Oprócz indywidualnych spotkań i terapii dla par pracuję z grupami dzieci i młodzieży rozwijając ich kompetencje społeczno- emocjonalne. Podczas zajęć stosuję również techniki Mindfulness redukujące stres i poprawiające koncentrację.

Umów u mnie wizytę

blank

Jak wybrać psychoterapeutę?

Nie martw się o to czy najlepiej wybrać psychoterapeutę w nurcie Poznawczo-Behawioralnym, Analitycznym, Psychodynamicznym, Gestalt, Systemowym czy jeszcze innym.

Najważniejsze to znaleźć psychoterapeutę, któremu zaufasz i stworzycie silną relację terapeutyczną.

Psychoterapeuta który będzie Twoją poduszką bezpieczeństwa, w trudnych momentach i taki, który pomoże Ci wrócić do życiowej równowagi, abyś mógł/mogła znaleźć wewnętrzny spokój i lepszą jakość życia…

serce-duze

Czy psychoterapia jest skuteczna

Wiele osób zastanawia się czy psychoterapia jest narzędziem skutecznym. Tam przecież nic się nie robi oprócz rozmowy. Poniżej zamieszczam skrót wniosków ogłoszonych przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, które zajmuje się badaniami nad psychoterapią.

“W uchwale „Uznanie skuteczności psychoterapii” z 2012, w oparciu o wyniki badań naukowych z ostatnich 30 lat, stwierdza ono, że:

 1. Psychoterapia ma wysoką skuteczność. Wysoka skuteczność jest podobna w różnych zaburzeniach dzieci, dorosłych i osób starszych.
 2. Skuteczność psychoterapii zależy dużo bardziej właściwości klinicysty, pacjenta i sytuacji, niż od stosowanego rodzaju psychoterapii czy zaburzenia.
 3. W porównaniu z leczeniem farmakologicznym efekty psychoterapii są trwalsze, nie wymagają dodatkowego leczenia, a po zakończeniu stan pacjenta wciąż się polepsza, dzięki temu, czego nauczył się w czasie psychoterapii.
 4. Różne formy psychoterapii mają podobną skuteczność, szczególnie gdy są dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Różnice w skuteczności psychoterapii nie są spowodowane przez rodzaj psychoterapii, ale wynikają z kompetencji konkretnego psychoterapeuty oraz cech samego pacjenta.
 5. Psychoterapia depresji i zaburzeń lękowych pomaga w powrocie do zdrowia.
 1. Koszty psychoterapii są niższe od farmakoterapii.
 2. Psychoterapia ma wpływ na wiele aspektów, ponieważ odnosi się do umiejętności rozumienia siebie i kierowania sobą przez człowieka. W związku z czym: zmniejsza niesprawność, zachorowalność, śmiertelność, podwyższa funkcjonowanie zawodowe, redukuje hospitalizację w szpitalach psychiatrycznych i czasem obniża koszty innych usług medycznych i chirurgicznych.
 3. Zastosowanie psychoterapii w opiece zdrowotnej zmniejsza ogólne koszty medyczne o 20-30% tego, co kosztowała psychoterapia.
  Jest bardziej ekonomicznym leczeniem depresji niż leki.
 4. Psychoterapia jest bardziej wskazana niż leki w przypadków pacjentów geriatrycznych, u których leki są gorzej tolerowane przez starszy organizm.
 5. Terapia psychologiczna jest skuteczna wobec pacjentów z niepełnosprawnością poznawczą, intelektualną, fizyczną, wzrokową, słuchową i psychologiczną.
 6. Psychoterapia pomaga leczyć depresję u chorych somatycznie (np. na raka, artretyzm czy HIV).”

Pełne tłumaczenie rezolucji Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego opartego o badania z ostatnich 30 lat -> https://www.apa.org/about/policy/resolution-psychotherapy