Magdalena Pędziwiatr

blank
O mnie

Magdalena Pędziwiatr

Nazywam się Magdalena Pędziwiatr, jestem psychologiem, psychoterapeutą systemowym oraz coachem. Swoje kwalifikacje zawodowe zdobywałam m.in. w Poznaniu na Uniwersytecie SWPS oraz Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Jestem psychologiem z ośmioletnią praktyką. Ukończyłam szkolenia i kursy z zakresu rozwoju osobistego, coachingu, integracji oddechem, psychoterapii.

Posiadaną wiedzę regularnie uzupełniam uczestnicząc w licznych treningach i warsztatach z zakresu psychoterapii. Swoją pracę terapeutyczną poddaje regularnej superwizji. Prowadzę terapię indywidualną dzieci od 6 roku życia, młodzieżą, osobami dorosłymi oraz par  i małżeństw.

Wspieram klientów w odnajdywaniu własnej drogi do szczęścia i pogody ducha. Dążenie do bycia spełnionym i szczęśliwym, uważam za wyzwanie warte każdego wysiłku.
Z natury jestem optymistką i bardzo wierzę w ludzi.

blank

Na pierwszym spotkaniu

Zawsze czułam się jak „Pędziwiatr” – szukałam swojej drogi … tego wiatru, który pokaże mi drogę ku szczęściu i aby żyć pełną piersią….

Moje życie to kręta droga … ale nauczyłam się, że cokolwiek by się nie działo, jak negatywnie moja sytuacja by wyglądała to życie idzie do przodu i będzie kolejny dzień i nowa nadzieja ….

  • Nauczyłam się, że bardzo wiele możesz powiedzieć o człowieku poprzez sposób, w jaki radzi sobie w trzech sytuacjach: gdy pada deszcz, gdy zgubi mu się bagaż i gdy lampki choinkowe są totalnie poplątane….
  • Nauczyłam się, że bez względu na to, jaką masz relację ze swoimi rodzicami, będziesz za nimi tęsknić, gdy znikną z Twojego życia…
  • Nauczyłam się, że zarabiać „na życie” to nie to samo, co żyć pełną piersią…
  • Nauczyłam się, że życie czasem daje drugą szansę…
  • Nauczyłam się, że jeśli podejmuję decyzję kierując się sercem, to zazwyczaj są one trafne….
  • Nauczyłam się, że nawet jeśli coś mnie „wewnętrznie” boli, to rozumiem i akceptuje ten ból…
  • Nauczyłam się, że każdego dnia powinnam okazać empatię, każda relacja coś daje … Ludziom potrzebny jest ciepły uścisk czy choćby przyjacielskie poklepanie po plecach….

Dziś wiem iż, nie ma takiego problemu, którego nie da 
się rozwiązać …. trzeba tylko ruszyć z „wiatrem” aby odkryć to piękno życia ale też trzeba uwierzyć w siebie i się nie poddawać…

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta u mnie to swobodna rozmowa podczas której Klient opowiada, z czym przyszedł, a ja pomagam mu to jeśli tego dodatkowo potrzebuje ubrać w odpowiednie słowa uporządkować przeformułowując na pierwsze cele terapii.

Pomagam też odbarczyć się z pierwszej warstwy cierpienia, które przecież spowodowało, że do mnie przyszedł – zaczerpnąć pierwszego świeżego psychicznego oddechu.

Praca ze mną to wędrówka w głąb psyche zawsze w tempie klienta – nie ma ściśle określonej formy czy tempa, przy określeniu kierunku wyznaczonym przez ustalone wcześniej cele psychoterapii.

Forma tworzy się niepowtarzalnie w trakcie na bazie spotkania dwóch osobowości- klienta i terapeuty. To tak trochę jak udanie się w egzotyczna podróż, gdzie wiele rzeczy jest nieznanych, jedne zachwycają inne przerażają, jeszcze inne zadziwiają czy inspirują.

Wspólnie z klientem się im przyglądamy oswajamy, oczyszczamy, nadajemy niejednokrotnie nowe unikalne znaczenie. Tak, aby z tego powstał jasny szlak do realizacji swojego potencjału i marzeń, na który Klient już odbarczony z cierpienia z którym przyszedł spokojnie i śmiało wyrusza już samodzielne bez terapeuty. Wtedy bowiem moja rola dobiega końca i pozostaję z radością, że udało się drugiego Człowieka uwolnić z jego wewnętrznego więzienia.

Umów u mnie wizytę

blank

Jak wybrać psychoterapeutę?

Nie martw się o to czy najlepiej wybrać psychoterapeutę w nurcie Poznawczo-Behawioralnym, Analitycznym, Psychodynamicznym, Gestalt, Systemowym czy jeszcze innym.

Najważniejsze to znaleźć psychoterapeutę, któremu zaufasz i stworzycie silną relację terapeutyczną.

Psychoterapeuta który będzie Twoją poduszką bezpieczeństwa, w trudnych momentach i taki, który pomoże Ci wrócić do życiowej równowagi, abyś mógł/mogła znaleźć wewnętrzny spokój i lepszą jakość życia…

serce-duze

Czy psychoterapia jest skuteczna

Wiele osób zastanawia się czy psychoterapia jest narzędziem skutecznym. Tam przecież nic się nie robi oprócz rozmowy. Poniżej zamieszczam skrót wniosków ogłoszonych przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, które zajmuje się badaniami nad psychoterapią.

“W uchwale „Uznanie skuteczności psychoterapii” z 2012, w oparciu o wyniki badań naukowych z ostatnich 30 lat, stwierdza ono, że:

  1. Psychoterapia ma wysoką skuteczność. Wysoka skuteczność jest podobna w różnych zaburzeniach dzieci, dorosłych i osób starszych.
  2. Skuteczność psychoterapii zależy dużo bardziej właściwości klinicysty, pacjenta i sytuacji, niż od stosowanego rodzaju psychoterapii czy zaburzenia.
  3. W porównaniu z leczeniem farmakologicznym efekty psychoterapii są trwalsze, nie wymagają dodatkowego leczenia, a po zakończeniu stan pacjenta wciąż się polepsza, dzięki temu, czego nauczył się w czasie psychoterapii.
  4. Różne formy psychoterapii mają podobną skuteczność, szczególnie gdy są dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Różnice w skuteczności psychoterapii nie są spowodowane przez rodzaj psychoterapii, ale wynikają z kompetencji konkretnego psychoterapeuty oraz cech samego pacjenta.
  5. Psychoterapia depresji i zaburzeń lękowych pomaga w powrocie do zdrowia.
  1. Koszty psychoterapii są niższe od farmakoterapii.
  2. Psychoterapia ma wpływ na wiele aspektów, ponieważ odnosi się do umiejętności rozumienia siebie i kierowania sobą przez człowieka. W związku z czym: zmniejsza niesprawność, zachorowalność, śmiertelność, podwyższa funkcjonowanie zawodowe, redukuje hospitalizację w szpitalach psychiatrycznych i czasem obniża koszty innych usług medycznych i chirurgicznych.
  3. Zastosowanie psychoterapii w opiece zdrowotnej zmniejsza ogólne koszty medyczne o 20-30% tego, co kosztowała psychoterapia.
    Jest bardziej ekonomicznym leczeniem depresji niż leki.
  4. Psychoterapia jest bardziej wskazana niż leki w przypadków pacjentów geriatrycznych, u których leki są gorzej tolerowane przez starszy organizm.
  5. Terapia psychologiczna jest skuteczna wobec pacjentów z niepełnosprawnością poznawczą, intelektualną, fizyczną, wzrokową, słuchową i psychologiczną.
  6. Psychoterapia pomaga leczyć depresję u chorych somatycznie (np. na raka, artretyzm czy HIV).”

Pełne tłumaczenie rezolucji Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego opartego o badania z ostatnich 30 lat -> https://www.apa.org/about/policy/resolution-psychotherapy