Sylwia Niewiadomska

blank
Miło mi Cię gościć na stronie.

Nazywam się Sylwia Niewiadomska

  • 1Jestem założycielką Centrum Psychoterapii Pillow, oraz psychoterapeutką. Posiadam także dodatkowe specjalizacje z seksuologii i psychoonkologii klinicznej. Pracuję głównie w obszarze trudności związanych ze sferą seksualną, prowadzę psychoterapię par, oraz udzielam wsparcia osobom chorym onkologicznie. Na chwilę obecną nie przyjmuję nowych osób do procesu psychoterapii indywidualnej, lecz jeśli chcesz to możesz zapisać się na listę osób oczekujących. Proszę wyślij taką informację na psychoterapiapillow@gmail.com lub przekaż tą informację osobie z recepcji (+48 607 151 811)
  • 2Moim punktem wyjścia jest świadomość, że problemy dotykające każdego człowieka, na różnych etapach jego życia, są jednostkowe i niepowtarzalne. Dlatego też poduszka jest symbolem mojej terapii, bo to coś bardzo indywidualnego.
blank
Miło mi Cię gościć na stronie.

Nazywam się Sylwia Niewiadomska

  • 3W budowaniu relacji terapeutycznej z Tobą szczególnie ważna dla mnie jest Twoja gotowość do zmiany i szacunek dla Twojej godności. Nasza wspólna praca ma za zadanie pomóc zrozumieć wewnętrzne potrzeby, pokonać trudności oraz odnaleźć drogę do poradzenia sobie z nimi.
  • 4W wyniku terapii będzie CI wygodnie i komfortowo, z samym sobą i ze swoim życiem, jak na poduszce, która staje się twoim bezpiecznym podparciem.Każda osoba wymaga indywidualnego podejścia tak, jak swojej własnej poduszki.
Moje wykształcenie

Studia

  • „Pomoc psychologiczna w dziedzinie seksuologii”Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • „Psychoonkologia kliniczna” Uniwersytet Jagielloński
  • „Terapia i poradnictwo małżeństwa i rodziny” Uniwersytet Szczeciński
  • Obecnie certyfikacja w Szkole Psychoterapii Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej w Warszawie
  • Szkolenie „Jak być terapeutą/ką LGBT+ friendly”
  • Stałe uczestnictwo w sympozjach naukowych i szkoleniach specjalistycznych

Nurty

Korzystam z założeń, których skuteczność jest udowodniona naukowo, czyli z:

  • Terapii Poznawczo-Behawioralnej (CBT)
  • Terapii Psychodynamicznej
  • Racjonalnej Terapii Zachowania
  • Terapii Simontonowskiej

Swoją pracę poddaję superwizji.

Umów u mnie wizytę

Jak wybrać psychoterapeutę?

Nie martw się o to czy najlepiej wybrać psychoterapeutę w nurcie Poznawczo-Behawioralnym, Analitycznym, Psychodynamicznym, Gestalt, Systemowym czy jeszcze innym.

Najważniejsze to znaleźć psychoterapeutę, któremu zaufasz i stworzycie silną relację terapeutyczną.

Psychoterapeuta który będzie Twoją poduszką bezpieczeństwa, w trudnych momentach i taki, który pomoże Ci wrócić do życiowej równowagi, abyś mógł/mogła znaleźć wewnętrzny spokój i lepszą jakość życia…

serce-duze
blank

Czy psychoterapia jest skuteczna

Wiele osób zastanawia się czy psychoterapia jest narzędziem skutecznym. Tam przecież nic się nie robi oprócz rozmowy. Poniżej zamieszczam skrót wniosków ogłoszonych przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, które zajmuje się badaniami nad psychoterapią.

“W uchwale „Uznanie skuteczności psychoterapii” z 2012, w oparciu o wyniki badań naukowych z ostatnich 30 lat, stwierdza ono, że:

  1. Psychoterapia ma wysoką skuteczność. Wysoka skuteczność jest podobna w różnych zaburzeniach dzieci, dorosłych i osób starszych.
  2. Skuteczność psychoterapii zależy dużo bardziej właściwości klinicysty, pacjenta i sytuacji, niż od stosowanego rodzaju psychoterapii czy zaburzenia.
  3. W porównaniu z leczeniem farmakologicznym efekty psychoterapii są trwalsze, nie wymagają dodatkowego leczenia, a po zakończeniu stan pacjenta wciąż się polepsza, dzięki temu, czego nauczył się w czasie psychoterapii.
  4. Różne formy psychoterapii mają podobną skuteczność, szczególnie gdy są dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Różnice w skuteczności psychoterapii nie są spowodowane przez rodzaj psychoterapii, ale wynikają z kompetencji konkretnego psychoterapeuty oraz cech samego pacjenta.
  5. Psychoterapia depresji i zaburzeń lękowych pomaga w powrocie do zdrowia.
  1. Koszty psychoterapii są niższe od farmakoterapii.
  2. Psychoterapia ma wpływ na wiele aspektów, ponieważ odnosi się do umiejętności rozumienia siebie i kierowania sobą przez człowieka. W związku z czym: zmniejsza niesprawność, zachorowalność, śmiertelność, podwyższa funkcjonowanie zawodowe, redukuje hospitalizację w szpitalach psychiatrycznych i czasem obniża koszty innych usług medycznych i chirurgicznych.
  3. Zastosowanie psychoterapii w opiece zdrowotnej zmniejsza ogólne koszty medyczne o 20-30% tego, co kosztowała psychoterapia.
    Jest bardziej ekonomicznym leczeniem depresji niż leki.
  4. Psychoterapia jest bardziej wskazana niż leki w przypadków pacjentów geriatrycznych, u których leki są gorzej tolerowane przez starszy organizm.
  5. Terapia psychologiczna jest skuteczna wobec pacjentów z niepełnosprawnością poznawczą, intelektualną, fizyczną, wzrokową, słuchową i psychologiczną.
  6. Psychoterapia pomaga leczyć depresję u chorych somatycznie (np. na raka, artretyzm czy HIV).”

Pełne tłumaczenie rezolucji Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego opartego o badania z ostatnich 30 lat -> https://www.apa.org/about/policy/resolution-psychotherapy